Antena samochodowa

Dobra antena samochodowa

Oceń produkt

Niewielu kierowców przywiązuje należytą wagę do anteny samochodowej wartej tyle co pizza w typowej pizzeri. Mowa tu dokładnie o tym, że taka antena znajdująca się tuż przed szybą przednią zazwyczaj nie zahaczy o gałąź, która nawet nie uszkodzi istotnych elementów dachu. Wiele znaczy też i to, że gałęzie i krzewy, które wystają, czyli te które uszkadzają karoserię wraz z tymi tanimi antenami nie są dla kierowców najważniejszymi, bo typowy kierowca bardziej przejmuje się uszkodzeniami lakieru we własnej dość drogiej limuzynie, bo kierowcy doskonale wiedzą o tym, że polakierowanie, cieniowanie i wypolerowanie błotnika będzie więcej kosztować niż wymiana anteny wykonanej z kawałka druta i gumy.

Antena samochodowa na dachu vana

Rodzinny van lub też bus dziewięcioosobowy zazwyczaj ma antenę na dachu, czyli ta antena samochodowa jest często uszkadzaną przez wiszące nisko gałęzie. Uszkodzenia tego rodzaju do pewnego stopnia są dla wielu kierowców normą, ale nieciekawie robi się wtedy gdy gałąź zawadzi o punkt mocowania anteny lub masztu antenowego i dodatkowo uszkodzeniu ulegnie pewna część dachu.

Tego typu uszkodzenie mają miejsce i to wiele razy w skali roku, bo podczas trwania burzy gałęzie często spadają z drzew, a ludzie odkrywają uszkodzenia spowodowane przez te kawałki drewna dopiero wtedy gdy już dojadą do celu. W tym właśnie tkwi ten niszczący potencjał przyrody, ale wielu kierowców bardziej interesuje się tymi uszkodzeniami elementów lakierowanych wokół anteny, niż samą anteną, bo anteny lub maszty antenowe są zazwyczaj tanimi i stosunkowo łatwymi w demontażu.

Sprawność anteny samochodowej

Wielu z nas doskonale wie o tym, że sprawność anteny samochodowej zależy od jej długości i parametrów elektrycznych. Jednym słowem nadal wielu kierowców przywiązuje wagę do jej długości i mowa tu głównie o kierowcach zawodowych, którzy często słuchają komunikatów o utrudnieniach na danym odcinku drogi.

Tego typu komunikatów można też słuchać za pomocą głośnika przenośnego z radiem, ale taki przenośny głośnik często gubi sygnał radiowy w okolicy gór i w dolinach, a maszt antenowy długi na niemal pół metra w tego typu okolicy nie traci sygnału, czyli za jego pomocą można nasłuchiwać komunikatów radiowych i to w dość klarowny sposób. Także wtedy gdy wokół nas szaleją dość intensywne burze z gradem.

Antena samochodowa i internet mobilny

Pewna część kierowców monitoruje sytuację na drogach za pomocą internetu w telefonie. Metoda ta sprawdza się zazwyczaj w okolicy sporych miast i tam gdzie sygnał ma zazwyczaj odpowiednią lub znaczną siłę. Inaczej jest w okolicy gór, czyli w jakiejś dolinie, w której przypadku okoliczne miejscowości są zacofane technologicznie, a antena samochodowa jest jedynym gadżetem ułatwiającym odbiór fal radiowych, czyli słuchania radiowych komunikatów o przejezdności dróg i o pogodzie w danym rejonie. Strata masztu antenowego w tym po części odizolowanym rejonie górskim może być problematyczną, bo zawodowiec może w tego typu sytuacji stracić czas na powrót do jakiegoś ważnego skrzyżowania dróg o kluczowym znaczeniu.

Antena samochodowa i przedstawiciel handlowy

Pewna część przedstawicieli handlowych, którzy regularnie odwiedzają miejscowości górskie dobrze znają też pewne prawdy odnośnie drożności wielu odcinków górskich dróg. Tego typu kierowcy też słuchają komunikatów radiowych za pomocą masztu antenowego i co najważniejsze interesuje ich też sprawność własnego masztu antenowego. Mogą mieć nawet w bagażniku maszt antenowy na zmianę, czyli demontują ten uszkodzony na poboczu i w kilka minut zamieniają na ten drugi sprawny, po to by móc nadal słuchać istotnych komunikatów w drodze do kolejnego miasta. Komunikaty te to bardzo ważna sprawa, bo ułatwiają wybranie trasy optymalnej i to zwłaszcza w górach, w których przypadku wiele dróg można pokonać dopiero w sezonie wiosenno letnim i to nie w każdym przypadku.

Stylistyka wykonania anteny

Obecnie wielu kierowców preferuje anteny, które wyglądają tak jak malutka zakrzywiona płetwa rekina. Tego typu anteny samochodowe na samym początku pojawiły się w limuzynach klasy wyższej, a potem pojawiły się w limuzynach klasy średniej. Natomiast obecnie może tego typu antenę posiadać nawet to wiekowe auto kompaktowe, czyli stały się one opcją powszechnie dostępną. Najważniejszym w przypadku takiej anteny jest to, że stylistycznie współgra z tym sportowym autem kompaktowym, czyli jej najważniejszą cechą jest to wizualne piękno.