chemia motoryzacyjna

Kosmetyki do auta, chemia motoryzacyjna

Oceń produkt

Kilka dekad temu ludzie niezbyt przejmowali się stanem istotnych podzespołów samochodu, takich jak typowa chłodnica. Mowa tu dokładnie o tym, że niewielu kupowało kosmetyki samochodowe, a niektórzy w sezonie letnim często nalewali do układu chłodzenia wody destylowanej lub zwyczajnej kranówki.

Dlatego w układzie chłodzenia odkładały się minerały z samej wody popularnie nazywane kamieniem. Wielu kierowców dostrzegało problem ten dopiero wtedy gdy układ chłodzenia stawał się po części nie wydolnym, czyli jeździło przez długi czas znacznie wolniej, ale teraz tego typu jazda zazwyczaj nie pomaga, bo w czasach obecnych auta dynamiczniej przyśpieszają i dlatego też ludzie wnikliwiej dbają o poziom płynu chłodniczego i o jego jakość.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że odwiedzają w sieci blogi poświęcone kosmetykom samochodowym i to nie tylko tym przeznaczonym do ochrony powłoki lakierniczej.

Rola blogów i mechaników amatorów

Istnieją na tym świecie mechanicy amatorzy, którzy rozcinają samochodowe chłodnice, po to by ukazać działanie kosmetyków samochodowych na elementach nie widocznych. Tych ludzi nazywa się blogerami i co najistotniejsze publikują oni posty na swoich blogach, które istnieją na portalach społecznościowych.

Czasami nawet publikują fotki lub filmy z rozciętymi chłodnicami, tylko po to by ukazać jak od wewnątrz wygląda ta zadbana chłodnica i jak wygląda ta, o którą nikt nie dbał. Jednym słowem tacy ludzie ukazują to, że niszczenie chłodnicy to proces, który trwa lata. Wiele w tym przypadku znaczy też i to, że nawet jednorazowe zalanie wodą z kranu może po części uszkodzić chłodnicę, bo woda z kranu zawiera minerały, które się odkładają i właśnie dlatego dedykowany płyn jest znacznie lepszą opcją i to nie tylko w sezonie jesienno-zimowym.

Dbanie o silnik wysokoprężny

Diesle popularnie nazywane też ropniakami są silnikami dość oszczędnymi i dość brudnymi. Tę prawdę bardzo dobrze widać na bagnecie wyciągniętym z miski olejowej. Mowa tu dokładnie o tym, że bagnet wyciągnięty z diesla niemal zawsze pokryty jest ciemnym olejem, a w przypadku silnika benzynowego olej zaraz po wymianie jest bardzo czysty. Z tej przyczyny do diesli produkuje się kosmetyki samochodowe do czyszczenia kolektora dolotowego, wylotowego i zaworów.

Ten typ kosmetyków samochodowych nie daje tych samych rezultatów co warsztatowe wyczyszczenie kolektora, ale warto ich używać profilaktycznie, bo jedna puszka takiego kosmetyku do samochodu kosztuje znacznie mniej niż profesjonalne wyczyszczenie w warsztacie, bo to lepsze czyszczenie to też kosztowny demontaż kolektora, który może zająć nawet kilka godzin w przypadku nowoczesnych samochodów.

Właściwe działanie wydechu

Wielu ludzi niewiele wie o pastach do wydechu, czyli też do tłumika i o masach z siatką do jego naprawy. Tego typu kosmetyki samochodowe znacząco ułatwiają życie, bo elementy wydechu, czyli tłumiki i rury trzeba właściwie ze sobą połączyć. Takie właściwe połączenie, to też użycie past do łączenia tych elementów, bo one ograniczają możliwość powstania przedmuchów w wydechu, czyli mogą ułatwić to pomyślne przejście danego pojazdu przez to wnikliwe badanie techniczne.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że instrukcje odnośnie tego jak użyć tej chemii samochodowej możemy znaleźć na portalach społecznościowych. Instrukcje takowe często mają formę filmów, czyli to coś więcej niż jakiś tam poradnik napisany słownictwem potocznym i w tym tkwi spory plus tego typu pomocy.

Samochodowe ogumienie

W kategorii kosmetyków samochodowych mieszczą się też specjalne łatki na opony, czyli gadżety, dzięki którym można dojechać do najbliższego wulkanizatora. Rzecz jasna takie łatki nie są opcją wybitnie trwałą, ale lepiej zastosować tego typu łatkę zamiast zestawu naprawczego, który jest poliuretanową pianką budowlaną w innym opakowaniu. Jednym słowem taki gadżet może naprawić oponę, ale tylko wtedy gdy zaistnieje to niewielkie rozdarcie i co najważniejsze wielu wulkanizatorów nie chce odratowywać opon które są wybrudzone od strony wewnętrznej.

Środki do rozruchu silnika

Specjalne preparaty do rozruchu silnika to też bardzo ważna chemia samochodowa bardzo przydatna w przypadku wiekowych aut klasycznych, które mają kilka dekad na karku. Preparaty te przydają się wtedy gdy trzeba odpalić silnik, który nie był odpalany przez cały sezon zimowy. Stosowanie tych preparatów w wielu przypadkach jest normą, ale istnieją też kierowcy, którzy na te piętnaście minut w miesiącu odpalają swoje klasyczne auto, po to by olej silnikowy nie ściekł w całości do miski olejowej.