Oświetlenie meblowe i taśmy LED

Oceń produkt

Nowoczesne meble to też wyjątkowo ciekawe dodatki, które można zaliczyć do form upiększenia. Mowa tu dokładnie o tym, że nowoczesna komoda wykończona na wysoki połysk może mieć specjalne nisze, a w nich jakieś ozdobne przedmioty takie jak kamienne wazony. W niszach tych znajdują się detale takie jak oświetlenie meblowe i taśmy LED i co najistotniejsze nisze tego rodzaju są zamykanymi na drzwiczki ze szkła hartowanego.

Jednym słowem mebel takowy nie jest opcją dla jakiejś tam niemal nie odwiedzanej sypialni, bo powinien być eksponowany, czyli znajdować się obok sporego telewizora LED w salonie, w którym często przyjmowani są goście, bo w jego przypadku oświetlenie zamontowane fabrycznie pełni funkcję dekoracyjną i dlatego taka komoda, czy też szafa powinny stać w miejscu dobrze widocznym.

Taśmy z diodami typu LED

W czasach obecnych oświetlenie meblowe i taśmy LED można instalować na własną rękę i to nawet w przypadku wiekowej komody, którą dopiero odnowiliśmy. Najczęściej tego typu modyfikacje są połączone z meblami, które dopiero co odnowiona, ale niektórzy cenią te oznaki zużywania się, czyli te wytarte miejsca na szafkach i wiele innych śladów użytkowania. Pewna część ludzi nawet kupuje używane meble, po to by eksponować te zużyte detale za pomocą stylowego oświetlenia.

Takie podejście do sprawy nie jest normą, ale niektórzy wyjątkowo cenią tę nieco przytartą autentyczność tych konkretnych mebli i dlatego inwestują w taśmy LED, które obecnie są opcją tanią i co najistotniejsze te taśmy się przykleja, bo są one przylepne, czyli da się za ich pomocą upiększyć dosłownie każdy mebel.

Samodzielny montaż taśm z diodami LED

Powszechne podejście mówi o tym, że oświetlenie meblowe i taśmy LED montuje się do nowoczesnych białych i czarnych mebli wykończonych na wysoki połysk. W ich przypadku te światełka dają najwięcej ciekawych rezultatów, ale znajdą się też ludzie, którzy za pomocą taśm LED upiększą wiekowe meble industrialne ze sklejki i stali.

Jednym słowem jeśli chodzi o to upiększanie to nie ma jakiejś sztywnej zasady, bo wyróżnić można każdy mebel. Nawet ten wykonany z płyty meblowej, który nie jest najmłodszy, a syntetyczna okleina wygląda w jego przypadku góra średnio. Takie podejście do oklejania tą taśmą nie jest normą, bo wielu woli ją oklejać meble tak, by światło dawało ten smaczny efekt, czyli by biała ściana wokół mebla była podświetlaną na zielono lub niebiesko.

Czy można oświetlić meble wykonane w skandynawskim stylu?

Meble wykonane w stylu skandynawskim w smaczny sposób wyróżniają się, czyli są inne od tych wykonanych w Europie centralnej, czyli można podkreślić ich indywidualny charakter za pomocą oświetlenia meblowego i taśm LED.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że do podświetlenie nie musi być przyklejonym z tą geometryczną starannością, bo niektórym ludziom dosłownie zależy na tym by podświetlenie wyglądało dość chaotycznie i pasowało do ich nietypowej wizji lub do wazonów pełnych jakichś wyschniętych gałęzi na których też zawieszono lampki typu LED.

Składanie mebli i montaż oświetlenia LED

Pewna część ludzi też połączy to składanie mebli z oświetleniem meblowym i taśmami LED. Mowa tu dokładnie o tym, że te taśmy zamontują podczas składania danego mebla w starannie wybranych miejscach, po to by te taśmy nie były zbytnio dostrzegalnymi, lub by znajdowały się tam, gdzie już po skręceniu danego będzie niemal niewidoczną.

W tym miejscu ta taśma może też wyglądać tak, jakby miała być tam od samego początku. Efekt tego typu trudno uzyskać dla kogoś kto składa mebel pierwszy raz i niezbyt zna się na tych wszystkich częściach.