• Słuchawki bezprzewodowe i przewodowe

Słuchawki bezprzewodowe i przewodowe, douszne i nauszne

Oceń produkt

Jeżeli jesteś miłośnikiem słuchania muzyki, to z pewnością wymagasz wiele od swojego sprzętu, aby w pełni cieszyć się wydawanym dźwiękiem. Głośniki i słuchawki, to niezawodne urządzenia, które pozwalają na pewnego rodzaju odcięcie się od rzeczywistości i całkowite zanurzenie w świecie ulubionych rytmów muzycznych. Dobre słuchawki to te, które w pełni odpowiadają naszym potrzebom oraz osobistej wrażliwości na brzmienie.

Przed zakupem, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry sprzętu. Jeżeli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie i nie znasz się na terminologii – nic nie szkodzi. Zachęcamy do przeczytania poniższej treści, przygotowanej specjalnie z myślą o naszych klientach, która zdecydowanie ułatwi wybór odpowiedniego sprzętu.

RODZAJE SŁUCHAWEK – CZAS PRACY

W sklepach, odnaleźć można słuchawki bezprzewodowe i przewodowe. Jest to najbardziej ogólny podział tego rodzaju sprzętu muzycznego, który zna chyba każdy. Większość słuchawek, które są dostępne na rynku, to nadal słuchawki, które łączą się z telefonem za pośrednictwem cienkiego kabelka, zakończonego złączem typu jack. Przy wyborze dobrych, bezprzewodowych słuchawek, jakość uzyskanego dźwięku jest niemalże doskonała. W przypadku sprzętu, który łączymy z urządzeniem za pośrednictwem Bluetooth bywa różnie, bowiem dźwięk poddawany jest kompresji.

Obydwa, wymienione powyżej rodzaje słuchawek mają swoje plusy i minusy. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się urządzenia bezprzewodowe, ponieważ zapewniają one większy komfort użytkowania. Najczęściej wybierane są przez sportowców oraz osoby, które często słuchają muzyki podczas choćby i nawet przemieszczania się do szkoły/pracy, poruszania się komunikacją miejską czy choćby i nawet zwykłego spaceru.

Zaletą tego rodzaju słuchawek, jest brak zahaczającego się o większość rzeczy kabla. Jeżeli słuchasz muzyki podczas spacerów w mroźne dni, z pewnością napotkałeś się z problemem, jakim jest „sztywny” kabel. Dzięki urządzeniom łączącym się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth – unikniesz wielu niekomfortowych sytuacji.

Choć używanie słuchawek bezprzewodowych jest zdecydowanie bardziej komfortowe, to jak się okazuje, posiada również kilka wad. Po pierwsze – mogą nam się rozładować. Najdłuższy czas pracy baterii posiadać mogą słuchawki nauszne, ponieważ dzięki większemu rozmiarowi, mogą pomieścić w sobie bardziej pojemną baterię, dzięki czemu mogą grać nawet powyżej 20 godzin.

W przypadku słuchawek dousznych, sprzęt włączony może być przez około 6-10 godzin po jednym, pełnym procesie ładowania. W lepszych modelach, możliwe będzie cieszenie się dźwiękiem muzyki przez ponad 12 godzin. Najmniejsze słuchawki, które są całkowicie bezprzewodowe, zazwyczaj grają najkrócej ze wszystkich wymienionych rodzajów. Urządzenia te, wyposażone są w specjalny pokrowiec, przypominający swoim kształtem maleńkie pudełeczko, który umożliwia nie tylko przechowywanie, ale także podładowywanie słuchawek.

Przed dokonaniem zakupu, zastanów się więc, jakich słuchawek potrzebujesz i w jaki sposób będziesz je wykorzystywać – czy ma być to sprzęt do przenośnych urządzeń typu MP3, czy powinien być bardziej profesjonalny, na przykład jako uzupełnienie zestawu kina domowego.

RODZAJE SŁUCHAWEK – słuchawki przewodowe

Nauszne, dokanałowe i douszne – istnieje wiele rodzajów słuchawek, ale zastanawiałeś się kiedykolwiek, który typ będzie odpowiedni dla Ciebie? Zobacz czym się różnią.

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne, występują w formie otwartej, zamkniętej i półotwartej

  • Słuchawki otwarte – Ten rodzaj sprzętu jest szczególnie wygodny przy długotrwałym użytkowaniu. Ciśnienie akustyczne w nausznicy jest mniejsze, niż przy użytkowaniu innych słuchawek, dzięki czemu ucho mniej się męczy. Odtwarzanie muzyki za przewodnictwem słuchawek otwartych, daje bardziej naturalny i realistyczny wydźwięk.
    Słuchawki otwarte charakteryzuje brak izolacji akustycznej z otoczeniem. Oznacza to, że osoba słuchająca muzyki, dodatkowo będzie słyszeć wszystkie dźwięki, które go otaczają i pochodzą z zewnątrz. To samo tyczy się odwrotności, kiedy ktoś znajduje się w pobliżu użytkownika – odtwarzana muzyka jest dobrze słyszana również na zewnątrz nausznika i niekiedy może to powodować kłopot, np. w przypadku słuchania muzyki w komunikacji miejskiej lub w pomieszczeniu, w którym śpi małe dziecko. Dźwięk dopływa do ucha podobnie jak z kolumn stereo stojących obok, dlatego jest łagodny i przyjemny.
  • Słuchawki zamknięte – Słuchawki zamknięte, charakteryzują się szczelnie zabudowaną muszlą za przetwornikiem, dlatego też zapewniają świetną izolację od otoczenia. Sprawdzą się nie tylko w głośnych, ale również w cichych miejscach, np. podczas podróży autokarem, aby nie przeszkadzać osobom siedzącym obok.
  • Słuchawki półotwarte – Jeżeli nie możesz podjąć decyzji, które urządzenie wybrać, a musisz zdecydować się na jeden model – postaw na słuchawki półotwarte. Wysokiej jakości produkty, skupiają w sobie najlepsze cechy modelu otwartego i zamkniętego.

Słuchawki dokanałowe

Słuchawki dokanałowe, idealnie dbają o to, aby dźwięki z otoczenia zostały izolowane i nie zakłócały grającej muzyki, wypowiedzi aktorów filmowych czy odgłosów dobiegających z gier. Dźwięk jest wyraźny, a basy bardziej odczuwalne niż w przypadku korzystania z jakichkolwiek innych słuchawek.

Słuchawki douszne

Słuchawki douszne, są nieco bardziej bezpieczne dla słuchu niż dokanałowe, ale gorzej izolują dźwięki pochodzące „z zewnątrz”. Kiedy użytkownik jest w głośnym otoczeniu, dźwięk może okazać się mniej wyraźny. Słuchawki douszne często posiadają nakładki w postaci miękkiej gąbki, jednak równie często występują w postaci plastikowej.