kamery do domu

Sprzęt TV i Video, kamery domowe, atrapy kamer

Oceń produkt

Żyjemy w czasach, w których kamery monitoringu są niemal wszechobecne, bo są one też i tanimi w większości przypadków. Jednym słowem ten sprzęt TV i Video może być montowany we wnętrzu w domu lub w sporym sklepie samoobsługowym, a nawet na fasadach wielu budynków.

Rzecz jasna nie każda z tych kamer domowych, czy też kamer montowanych na fasadach budynków publicznych jest prawdziwą. Pewna ich część to jedynie takie straszaki, czyli są to atrapy udające kamery monitoringu. Ich zadanie polega na przeganianiu wandali i na tym by złodzieje szukający łatwej okazji zastanowili się dłużej przed podjęciem próby kradzieży roweru lub motocykla. Kradzieży tego rodzaju zazwyczaj nie wykonuje się przed kamerą, chyba zadba się o to by kradzież nie wyglądała tak jak kradzież.

Dlaczego atrapa odstraszy złodzieja z symbolicznym doświadczeniem?

Te atrapy kamer domowych w czasach obecnych wyglądają bardzo realistycznie, czyli z odległości nawet profesjonalista nie odróżni atrapy od prawdziwej kamery. Trzeba też pamiętać o tym, że profesjonalista nie ryzykuje, czyli nie odwraca się twarzą w stronę kamery i co najważniejsze długo obserwuje dany dom, a nawet wypytuje sąsiadów, czyli zaczyna taką luźną rozmowę o zabezpieczeniach danego domu.

Tego typu rozmów o sprzęcie TV i Video nie rozpocznie złodziej amator zajmujący się głównie tą spontaniczną formą kradzieży. Jego odstraszy już sama atrapa, czyli zerknie na nią i przejdzie do kolejnej posesji w poszukiwaniu czegoś wartościowego pozostawionego pod domem. Jednym słowem atrapa działa, choć w rzeczywistości nie działa, a jej skuteczność tkwi w dokładnym wykonawstwie detali.

Taśma LED RGB USB

Taśma LED w porównaniu z kamerą domową jest raczej czymś co ma tylko upiększać, czyli można nią okleić spory telewizor LED, po to by zyskać podświetlenie i to takie ciekawe, czyli też wielobarwne. Takie podświetlenie LED to dla wielu też wyróżnienie własnego pokoju lub własnych mebli. Wiele znaczy też zasilanie z gniazda USB, bo ten typ zasilenia to zaleta w świecie obecnym.

Jednym słowem taką taśmę można zasilić też z ładowarki do telefonu. Wyjątkowo wiele znaczy też i to, że tego typu taśmy nie mają znacznego zapotrzebowania na energię elektryczną, czyli można je montować w domu na meblach, na elewacji lub na oknach i używać wedle uznania. Jeśli zaś chodzi o szaleństwo z tymi taśmami, to decydują się na to nieliczni, bo dla większości wystarczy jedna w ich własnym pokoju.

Inne wzmianki o atrapach kamer

Taka lepsza atrapa kamery może też udawać kamerę monitoringu doskonale znanej marki, czyli być czymś więcej niż słabą imitacją. Te atrapy mają niewielki panel fotowoltaiczny, który ładuje akumulatorek, ale ta energia elektryczna zasila tylko mrugającą na zielono lub na czerwono diodę, a nie matrycę światłoczułą, czyli tego typu kamerze brakuje wielu elementów o znaczeniu kluczowym, ale ludzie, czyli niezbyt oczytani złodzieje nabierają się na tego typu imitacje, bo złodziej który kradnie tylko po to by mieć pieniądze na piwo nie jest osobą wybitnie inteligentną, czyli imitacja kamery monitoringu go odstraszy.

Czy warto dbać o kamerę atrapę?

Kamera atrapa zaliczana do tych o które nikt nie dba po jakimś czasie staje się brudną i chyba dlatego warto co jakiś czas przystawić do ściany drabinę i wytrzeć tę atrapę z różnego rodzaju brudu. Mowa tu o takim dość dokładnym wytarciu obiektywu, panelu fotowoltaicznego i tej mrugającej diody.

Takie czyszczenie też dodaje realizmu atrapie kamery, bo te zaniedbane atrapy są mniej strasznymi. Głównie ze względu na to, że bardziej bystry złodziej dłużej przygląda się atrapie, która dla niego musi wyglądać na regularnie sprawdzaną.